Monday, April 21, 2014

IBATECH 2014-EKMEK VE TEKNOLOJİLERİ
10-13 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul'da Yeşilköy CNR Fuar merkezinde düzenlenen Ibatech fuarına ait resimlerin sonuna geldik.

Resmi adı ile 7.Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata Teknolojileri Fuarına ait resimleri 6 bölüm halinde yayınladım.

Bugünkü bölümde Ekmek ve teknolojileri başlığı altında topladığım, unlu mamullerin hazırlanması sırasında kullanılan katkı maddeleri (un-maya, v.s) ve ekipmanlarına ait firmaları ve resimlerini görebilirsiniz.Resimde gördüğünüz taş değirmende un öğüten ve yufka pişiren yaşlı çift maketi  fuarın en çok ilgi gören ve resim çektirilen yerlerinin başında yer aldı.İnteraktif uygulamalar pek çok yerde vardı, burada ekmek ustası izleyenlerin önünde hem ürününü tanıttı, hemde ekmek hazırladı.Fuarda ekmek fırınları için yepyeni ürünler sergileniyordu.Ekmek ve pastacılığın, unlu mamüllerin olmazsa olmazı un ve maya firmaları da fuarda yerini almıştı.Bu standda devasa büyüklükte ekmek hazırlama, şekillendirme ve pişirme makinesi vardı.

Mahalle fırınlarından daha çok ekmek fabrikalarının talep edebileceği büyüklükte bir üründü.Bu makine kandil simidi yapıyor.6 bölüm süren Ibatech 2014 fuarına ait resimler burada sona erdi.

"Afiyetle Kalın"


No comments:

Post a Comment